首页 / 铝电解电容器 / E92F421VND681MA65T
E92F421VND681MA65T
detaildesc
E92F421VND681MA65T
Chemi-Con
型号:
E92F421VND681MA65T
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.657" (67.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 5 A @ 120 Hz
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm @ 120Hz
Series U92F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 7.15 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 680 µF