DWM-12-57-G-S-405
detaildesc
DWM-12-57-G-S-405
Samtec Inc.
型号:
DWM-12-57-G-S-405
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.650" (16.510mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.405" (10.287mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)