DW-38-15-F-S-340
detaildesc
DW-38-15-F-S-340
Samtec Inc.
型号:
DW-38-15-F-S-340
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 38
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.340" (8.636mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)