DW-21-09-F-S-455
detaildesc
DW-21-09-F-S-455
Samtec Inc.
型号:
DW-21-09-F-S-455
描述:
CONN HDR 21POS 0.1 STACK T/H
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 21
Color Black
Length - Post (Mating) 0.165" (4.191mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.455" (11.557mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)