DW-16-13-F-D-700
detaildesc
DW-16-13-F-D-700
Samtec Inc.
型号:
DW-16-13-F-D-700
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Color Black
Length - Post (Mating) 0.420" (10.668mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.700" (17.780mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)