DW-08-10-F-S-570
detaildesc
DW-08-10-F-S-570
Samtec Inc.
型号:
DW-08-10-F-S-570
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.570" (14.478mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)