DW-02-10-F-S-480
detaildesc
DW-02-10-F-S-480
Samtec Inc.
型号:
DW-02-10-F-S-480
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
用户指南
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.240" (6.096mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.480" (12.192mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)