DC6M601X6/12S,135
detaildesc
DC6M601X6/12S,135
NXP USA Inc.
型号:
DC6M601X6/12S,135
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
6-WLCSP (1.36x0.96)
描述:
IC REG BUCK 1.2V 650MA 6WLCSP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 5.5V
Current - Output 650mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.36x0.96)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 6-XFBGA, WLCSP
Frequency - Switching 6MHz
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V