D15P24A4PL00LF
detaildesc
D15P24A4PL00LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
D15P24A4PL00LF
描述:
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
用户指南
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Wire Gauge -
Product Status Active
Backset Spacing -
Contact Material Phosphor Bronze
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C