CUS400M-12/C
detaildesc
CUS400M-12/C
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
CUS400M-12/C
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 250W
Product Status Active
Efficiency -
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.04" L x 3.05" W x 1.56" H (128.0mm x 77.5mm x 39.5mm)
Number of Outputs 1
Power (Watts) 250W (400W Forced Air)
Current - Output 1 20.83 A
Series CUS400M (400W)