CN1021A20G28P9Y240
detaildesc
CN1021A20G28P9Y240
Cinch Connectivity Solutions
型号:
CN1021A20G28P9Y240
描述:
CONN RCPT MALE 28POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 0.986" (25.04mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 20-28
Contact Material -
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 200°C