首页 / 陶瓷电容器 / CGA2B2C0G1H151J050BA
CGA2B2C0G1H151J050BA
detaildesc
CGA2B2C0G1H151J050BA
TDK Corporation
型号:
CGA2B2C0G1H151J050BA
描述:
CAP CER 150PF 50V C0G 0402
库存 : 127197
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF