首页 / 陶瓷电容器 / CC0603GRNPO0BN120
CC0603GRNPO0BN120
detaildesc
CC0603GRNPO0BN120
YAGEO
型号:
CC0603GRNPO0BN120
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 12PF 100V C0G/NPO 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 12 pF