CBC24W7S100V50/AA
detaildesc
CBC24W7S100V50/AA
Positronic
型号:
CBC24W7S100V50/AA
品牌:
Positronic
描述:
CONN D-SUB RCPT 24POS CRIMP
库存 : 13
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Coax or Power (Not Included)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Wire Gauge 20-24 AWG
Product Status Active
Backset Spacing -
Contact Material Copper Alloy
Mfr Positronic
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C