
ITT Cannon, LLC
型号:
CA3108R18-10SF183A176
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$104.0725
$104.0725
10
$90.19585
$901.9585
25
$79.58416
$1989.604
50
$71.20687
$3560.3435
100
$62.44293
$6244.293
请发送询价,我们将立即回复。
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Voltage Rating | 50V |
| Current Rating (Amps) | 41A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 19.7µin (0.50µm) |
| Shell Size, MIL | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size - Insert | 18-10 |
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Features | Strain Relief |
| Primary Material | Metal |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 4 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Crimp |
| Shielding | - |
| Orientation | N (Normal) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Feature | - |
| Series | MIL-DTL-5015, CA |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Base Product Number | CA310 |