C5SMB-GJS-CU34Q7T2
detaildesc
C5SMB-GJS-CU34Q7T2
CreeLED, Inc.
型号:
C5SMB-GJS-CU34Q7T2
封装:
5mm Oval
描述:
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H
用户指南
Wavelength - Dominant 527nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle -
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Millicandela Rating 2412mcd
Height (Max) 10.90mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5mm Oval
Series Screen Master®
Lens Style Oval with Domed Top
Package / Case Radial
Mfr CreeLED, Inc.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.4V
Package Tape & Box (TB)
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Base Product Number C5SMB
Lens Size 5.20mm x 3.80mm