C48-16R20-41S8-100
detaildesc
C48-16R20-41S8-100
Cinch Connectivity Solutions
型号:
C48-16R20-41S8-100
描述:
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
用户指南
Cable Opening 1.033" (26.24mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 20-41
Contact Material -
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 200°C