首页 / 陶瓷电容器 / C333C332GAG5TA7301
C333C332GAG5TA7301
detaildesc
C333C332GAG5TA7301
KEMET
型号:
C333C332GAG5TA7301
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 3300 pF