首页 / 陶瓷电容器 / C323C390KAG5TA7301
C323C390KAG5TA7301
detaildesc
C323C390KAG5TA7301
KEMET
型号:
C323C390KAG5TA7301
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 39 pF