首页 / 陶瓷电容器 / C320C912K3G5TA7301
C320C912K3G5TA7301
detaildesc
C320C912K3G5TA7301
KEMET
型号:
C320C912K3G5TA7301
品牌:
KEMET
描述:
CAP CER 9100PF 25V C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KEMET
Capacitance 9100 pF