首页 / 陶瓷电容器 / C0603X7R160-153JNE
C0603X7R160-153JNE
detaildesc
C0603X7R160-153JNE
Venkel
型号:
C0603X7R160-153JNE
品牌:
Venkel
描述:
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0603
库存 : 4000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 4000
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 0.015 µF