
onsemi
型号:
BZX84C6V2ET1G
品牌:
封装:
SOT-23-3 (TO-236)
批次:
-
描述:
DIODE ZENER 6.2V 250MW SOT23-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.266
$0.266
10
$0.21755
$2.1755
100
$0.115425
$11.5425
500
$0.075924
$37.962
1000
$0.051623
$51.623
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Tolerance | ±6% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 4 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 225 mW |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 6.2 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohms |
| Base Product Number | BZX84C6 |