
WeEn Semiconductors
型号:
BYW29ED-200,118
封装:
DPAK
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 200V 8A DPAK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.969
$0.969
10
$0.86545
$8.6545
100
$0.67488
$67.488
500
$0.557498
$278.749
1000
$0.440126
$440.126
请发送询价,我们将立即回复。
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 20 A |
| Mfr | WeEn Semiconductors |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Base Product Number | BYW29 |