
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BYG22B-E3/TR3
封装:
DO-214AC (SMA)
批次:
-
描述:
DIODE AVALANCHE 100V 2A DO214AC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.437
$0.437
10
$0.37525
$3.7525
100
$0.26068
$26.068
500
$0.203547
$101.7735
1000
$0.165442
$165.442
2000
$0.147896
$295.792
请发送询价,我们将立即回复。
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Avalanche |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 2 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | BYG22 |