
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BU10105S-E3/45
封装:
isoCINK+™ BU-5S
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1P 1KV 3.2A BU-5S
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.7195
$1.7195
10
$1.4288
$14.288
100
$1.137625
$113.7625
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1 kV |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | isoCINK+™ BU-5S |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 1000 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SIP, BU-5S |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.05 V @ 5 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 3.2 A |
| Base Product Number | BU10105 |