
Texas Instruments
型号:
BQ21062YFPR
封装:
20-DSBGA
批次:
-
描述:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 20DSBGA
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.907
$2.907
10
$2.60965
$26.0965
25
$2.46772
$61.693
100
$2.138545
$213.8545
250
$2.028858
$507.2145
500
$1.820485
$910.2425
1000
$1.535352
$1535.352
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 2.4V ~ 4.6V |
| Charge Current - Max | 500mA |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-DSBGA |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Package / Case | 20-XFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 5.25V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current, Voltage |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | BQ21062 |