BFC247954474
detaildesc
BFC247954474
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC247954474
描述:
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.47 µF