
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC247066332
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.2515
$2.2515
10
$1.8202
$18.202
50
$1.58897
$79.4485
100
$1.390325
$139.0325
500
$1.059288
$529.644
1000
$0.926877
$926.877
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.728" (18.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.500" (12.70mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKT470 |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 3300 pF |
| Features | Long Life |
| Package | Cut Tape (CT) |