BFC247045124
detaildesc
BFC247045124
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC247045124
描述:
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT470
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.12 µF