BFC2370FC393
detaildesc
BFC2370FC393
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC2370FC393
描述:
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MKT370
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.039 µF