
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237012684
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.28
$2.28
10
$1.8468
$18.468
50
$1.61196
$80.598
100
$1.410465
$141.0465
500
$1.07464
$537.32
1000
$0.94031
$940.31
2500
$0.906728
$2266.82
5000
$0.873145
$4365.725
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | MKT370 |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Features | Long Life |
| Package | Bulk |