
STMicroelectronics
型号:
BD136
封装:
SOT-32-3
批次:
-
描述:
TRANS PNP 45V 1.5A SOT32-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.3819
$3.819
100
$0.285095
$28.5095
500
$0.223972
$111.986
1000
$0.173071
$173.071
2000
$0.157804
$315.608
5000
$0.14762
$738.1
10000
$0.137436
$1374.36
50000
$0.127737
$6386.85
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-32-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Power - Max | 1.25 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 2V, 150MA |
| Base Product Number | BD136 |