
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B65887E1000J041
封装:
RM 14
批次:
-
描述:
FERRITE CORE RM 1UH N41 2PCS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$12.2835
$12.2835
10
$10.46615
$104.6615
25
$7.96328
$199.082
50
$7.73566
$386.783
100
$6.825655
$682.5655
250
$6.370586
$1592.6465
500
$5.915555
$2957.7775
1000
$5.68804
$5688.04
请发送询价,我们将立即回复。
| Inductance Factor (Al) | 1 µH |
| Effective Area (Ae) mm² | 200 |
| Tolerance | ±5% |
| Material | N41 |
| Core Type | RM |
| Product Status | Active |
| Effective Length (le) mm | 70 |
| Supplier Device Package | RM 14 |
| Series | RM14 |
| Effective Permeability (µe) | 279 |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 14000 |
| Length | 1.661" (42.20mm) |
| Gap | Gapped |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Height | 0.594" (15.10mm) |
| Package | Box |
| Initial Permeability (µi) | 2800 |
| Minimum Core Cross Section (Amin) mm² | 170 |
| Width | 0.748" (19.00mm) |
| Finish | Uncoated |
| Diameter | - |
| Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ | 0.35 |