
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43541F2827M000
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.885
$7.885
10
$7.0053
$70.053
50
$6.12921
$306.4605
100
$5.603955
$560.3955
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.73 A @ 100 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100mOhm @ 100Hz |
| Series | B43541 |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Capacitance | 820 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 140 mOhms |