
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B43508A9277M000
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.5905
$7.5905
10
$6.7431
$67.431
50
$5.90026
$295.013
100
$5.394575
$539.4575
500
$4.635981
$2317.9905
1000
$4.298826
$4298.826
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.16 A @ 100 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 460mOhm @ 100Hz |
| Series | B43508 |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Capacitance | 270 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 640 mOhms |