首页 / 固定电感器 / AWVS006060456R3T00
AWVS006060456R3T00
detaildesc
AWVS006060456R3T00
Chilisin Electronics
型号:
AWVS006060456R3T00
封装:
2424
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
DC Resistance (DCR) 40mOhm
Ratings AEC-Q200
Inductance 6.3 µH