
Amphenol Sine Systems Corp
型号:
AT04-4P-BM03
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER VERT 4POS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.8855
$3.8855
10
$3.5283
$35.283
25
$3.3421
$83.5525
40
$3.2642
$130.568
80
$3.108761
$248.70088
230
$2.720182
$625.64186
800
$2.409304
$1927.4432
1600
$2.176146
$3481.8336
2400
$2.098426
$5036.2224
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation Height | 0.835" (21.21mm) |
| Ingress Protection | IP67 |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | Amphenol Sine Systems Corp |
| Connector Type | Receptacle |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Pitch - Mating | - |
| Features | Board Lock |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Nickel |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Industrial |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Circular |
| Series | BoardLock™ AT |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | - |
| Package | Tray |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | AT04-4P |