
Kingbright
型号:
APT1608LSECK/J4-PRV
品牌:
封装:
2-SMD
批次:
-
描述:
LED ORANGE CLEAR 2SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.627
$0.627
10
$0.3876
$3.876
100
$0.22268
$22.268
1000
$0.174287
$174.287
请发送询价,我们将立即回复。
| Wavelength - Dominant | 605nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Orange |
| Current - Test | 2mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 50mcd |
| Height (Max) | 0.75mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Series | HELI2 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Kingbright |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 611nm |
| Base Product Number | APT1608 |
| Lens Size | 1.10mm x 0.80mm |