首页 / AC DC 转换器 / AMEM5-12S277HAVZ
AMEM5-12S277HAVZ
detaildesc
AMEM5-12S277HAVZ
aimtec
型号:
AMEM5-12S277HAVZ
品牌:
aimtec
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 5W
库存 : 68
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Product Status Active
Current - Output (Max) 416mA
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 5-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 80.5%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.69" H (25.4mm x 25.4mm x 17.6mm)
Weight 0.040 lb (18.00 g)
Number of Outputs 1
Power (Watts) 5 W
Series AMEM5-277HAVZ
Type Enclosed
Standard Number 60335-1; 62368-1
Package Box
Load Regulation ±1%