AMA40EK1-120033Y
detaildesc
AMA40EK1-120033Y
aimtec
型号:
AMA40EK1-120033Y
品牌:
aimtec
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 40W
用户指南
Polarization Positive Center
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug Locking, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 3.23" L x 1.36" W x 3.53" H (82.0mm x 34.5mm x 89.6mm)
Product Status Active
Weight 0.359 lb (163.00 g)
Current - Output (Max) 3.34A
Power (Watts) 40 W
Series AMA40-Y
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC