
Amphenol NEXUS Technologies
型号:
AJ-156/12-3
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN JACK MALE 6POS GOLD CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$29.469
$29.469
10
$25.80295
$258.0295
25
$24.68784
$617.196
50
$23.89155
$1194.5775
100
$23.095165
$2309.5165
250
$21.820968
$5455.242
请发送询价,我们将立即回复。
| Cable Opening | 0.250" (6.35mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Thermoplastic |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 60V |
| Current Rating (Amps) | 0.5A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Amphenol NEXUS Technologies |
| Connector Type | Jack, Male Pins |
| Features | - |
| Primary Material | Metal |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | Audio, Military, Video |
| Number of Positions | 6 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Crimp |
| Shielding | - |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Mounting Feature | - |
| Series | MIL-DTL-55116, AJ |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Stainless Steel |
| Base Product Number | AJ-156 |