AE772L22-55SY
detaildesc
AE772L22-55SY
Conesys
型号:
AE772L22-55SY
品牌:
Conesys
描述:
CONN RCPT FMALE 55POS CRIMP
用户指南
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 22-55
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 200°C