
Analog Devices Inc.
型号:
ADV471KP66E
封装:
44-PLCC (16.59x16.59)
批次:
-
描述:
IC DAC 6, 8 BIT A-OUT 44PLCC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
96
$2.983
$286.368
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of D/A Converters | 3 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 4.75V ~ 5.25V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | Pipelined |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | - |
| Settling Time | 15.3ns (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Differential Output | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Reference Type | External |
| Series | ADV471 |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 6, 8 |
| Package | Bulk |