
Analog Devices Inc.
型号:
AD7801BRZ
封装:
20-SOIC
批次:
-
描述:
IC DAC 8BIT V-OUT 20SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.7115
$8.7115
10
$7.8679
$78.679
25
$7.50196
$187.549
100
$6.51377
$651.377
250
$6.22098
$1555.245
500
$5.67207
$2836.035
1000
$4.94019
$4940.19
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | Current Source |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 2µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AD7801 |