
Analog Devices Inc.
型号:
AD7303BNZ
封装:
8-PDIP
批次:
-
描述:
IC DAC 8BIT V-OUT 8DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.3145
$11.3145
10
$10.39775
$103.9775
25
$9.96664
$249.166
100
$8.781515
$878.1515
250
$8.350538
$2087.6345
500
$7.811812
$3905.906
1000
$7.165308
$7165.308
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | Current Source |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 2µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AD7303 |