
Analog Devices Inc.
型号:
AD7245AANZ
封装:
24-PDIP
批次:
-
描述:
IC DAC 12BIT V-OUT 24DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$37.886
$37.886
10
$34.9391
$349.391
25
$33.36856
$834.214
100
$29.83551
$2983.551
250
$28.461506
$7115.3765
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 10.8V ~ 16.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 7µs |
| Voltage - Supply, Analog | ±10.8V ~ 16.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Reference Type | Internal |
| Series | DACPORT® |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AD7245 |