
Analog Devices Inc.
型号:
AD597ARZ
封装:
8-SOIC
批次:
-
描述:
IC THERMOCOUPLE COND 8-SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.8015
$10.8015
10
$9.92655
$99.2655
25
$9.51558
$237.8895
100
$8.383845
$838.3845
250
$7.9724
$1993.1
500
$7.45807
$3729.035
1000
$6.840846
$6840.846
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature | -200°C ~ 1250°C |
| Output Type | Voltage |
| Topology | Ice Point Compensation |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Function | Thermocouple Conditioner |
| Accuracy | ±4°C(Max) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Sensor Type | External |
| Voltage - Supply | 5V ~ 30V |
| Output Fan | No |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Tube |
| Output Alarm | Yes |
| Base Product Number | AD597 |