
Analog Devices Inc.
型号:
AD5669RBCBZ-1-R5
封装:
16-WLCSP (2.61x2.61)
批次:
-
描述:
IC DAC 16BIT V-OUT 16WLCSP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$29.8965
$29.8965
10
$27.5747
$275.747
25
$26.33552
$658.388
100
$23.546985
$2354.6985
250
$22.462636
$5615.659
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of D/A Converters | 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.6V |
| INL/DNL (LSB) | ±8, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | I²C |
| Settling Time | 7µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-WLCSP (2.61x2.61) |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | denseDAC |
| Package / Case | 16-UFBGA, WLCSP |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AD5669 |