ABC17HEYS
detaildesc
ABC17HEYS
Sullins Connector Solutions
型号:
ABC17HEYS
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 17POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 1
Number of Positions 17
Color -
Read Out Single
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Cantilever
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Contact Material Beryllium Copper
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)