
Skyworks Solutions Inc.
型号:
AAT2148IVN-0.6-T1
封装:
16-QFN (3x3)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 16QFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.741
$0.741
10
$0.63365
$6.3365
25
$0.59432
$14.858
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AAT2148 |